עיצוב סלון מודרני – רעיונות והדרכה לדרך

אז איך נעצב סלון מודרני ?

כאשר אנו באים לתכנן עיצוב סלון מודרני, חשוב להבין את ההבדלים בין ההגדרה הפורמאלית של מודרני מול אקלקטי או קלאסי וכד', ולעשות סדר בבלגן. כמעצבת פנים מנוסה אני מאמינה שלקוחות שעשו מחקר מקדים משל עצמם בכדי לדעת מה הם בעצם מחפשים יהיו בהכרח יותר מרוצים בסוף התהליך העיצובי, לכן אני משקיעה זמן רב בהתייעצות והיכרות עם הלקוחות.

באיזה דרך אני אתרום לכם לעיצוב הסלון  ?

 

כשאני מעצבת בית בסגנון מודרני, אני יודעת איך לשלב במיומנות אלמנטים חמימים שימנעו את תחושת הקור או הסטריליות הפוטנציאלית של עיצוב מודרני. כאשת משפחה ואם לשלושה ילדים, אני יודעת שפנטזיות לא תמיד תואמות את המציאות בשטח, והפרקטיות חשובה כמו האסתטיקה בעיצוב סלון מודרני.

 

בעיצוב סלון לבית או משפחה יש להקפיד על דגשים של נוחות לניקיון תדיר, למעבר בטוח ללא זכוכיות או מתכות חדות עבור חיות מחמד או קטנטנים שועטים, ויצירת שפע פתרונות אחסון חבויים, השומרים על תחושת החלל הפתוח והקווים הנקיים המאפיינים את העיצוב המודרני.

חללים פתוחים ותחושה של אויר – איך עושים את זה ?

 

הנטייה בעיצוב סלון מודרני היא להעדיף חללים פתוחים ותחושה של אוויר. אחת הדרכים בהן התחושה הזאת מתאפשרת היא הרחבה- מעשית או ויזואלית- שלח החלונות, הנותנת תחושה של זרימה מהפנים אל החוץ. אופציה נוספת היא לשמור את הסלון כחלל המרכזי והרב שימושי היחיד בבית לא מחולק בשום צורה על ידי מדפים, קירות או ספות גבוהות, אלא מעוצב כשטח אחד עם ריהוט נמוך בקווים נקיים אשר קרוב לרצפה.

 

במידה והסלון גדול יחסית ורוצים לשמור על האלמנט של עיצוב מודרני בלי לחלק פיזית את החלל, תמיד ניתן לחלק אותו באמצעות תאורה. התאורה בסלון יכולה להתאים למגוון מצבים שונים כמו אירוח או צפייה בסרטים, על ידי חלוקת אזורי הסלון עם גופי תאורה נפרדים, לפי הפונקציות השונות ועם מתגים לשליטה נפרדת בכל גוף או אזור תאורה. התאורה בחלל לא חייבת להיות רק פונקציונלית אלא יכולה להיות דקורטיבית ונקודתית על ידי שימוש להאיר תמונות קטנות או לשלב מדפים מוארים בנורות לד להעמדת ספרים או פסלים.

 

בעוד אנו רוצים לשמור חלל פתוח אך לא מנוכר חשוב לקחת בחשבון את המרחק בין בני הבית והאורחים בישיבה בסלון העתידי. כדאי לנסות ולמקם את מוקדי הישיבה והעניין במרחק שלא עולה של שלושה עד ארבעה מטרים אחד מהשני, כדי לאפשר תחושה אינטימית ללא צורך להרים את הקול.

 

סלון מודרני