עיצוב סלון בבית שתואם את משאלת הלב שלנו

מה בסה"כ רצינו – סלון ביתי שנוכל להתגאות בו!

 

כאשר אנו באים לתכנן עיצוב סלון בבית החדש, חשוב לעשות סדר בבלגן. כמעצבת פנים עם לא מעט שנות ניסיון אני מאמינה שלקוחות שעשו את 'שיעורי הבית' שלהם בכדי להבין מה הם רוצים תמיד ייצאו יותר מרוצים בסוף התהליך, ולכן אני משקיעה זמן רב בהיכרות והתייעצות עם כל לקוחה ולקוח בכדי לדעת לכוון אותם במומחיות לדגשים החשובים של עיצוב סלון קטן כגדול.

דגשים לעיצוב סלון בבית שלכם

 

חוק מספר אחד בעיצוב סלון קטן הוא לשמור על פרופורציות סבירות בין גודל הסלון לגודל הריהוט. רהיטים גדולים מדי, או יותר מדי רהיטים בשטח קטן, עשויים ליצור תחושת גודש ומחנק. לעומת זאת, חדר קירח מריהוט או פריטים קטנים מדי בחלל גדול עשויים ליצור תחושת דלות, קור, וניכור. תפקידי כמעצבת פנים בתכנון החלל יעזור למצוא את האיזון הנכון של הרהיטים, תוך השארת ספייס לצרכים ושינויים עתידיים שיבואו.

רגע, האם זה אומר שהסלון לא יהיה נוח ?

 

במקום השני והמכובד בחשיבות תכנון הסלון, הוא כמובן הישבן, דהיינו מקומות הישיבה. בתור האלמנט המרכזי מבחינה אסטטית או מעשית בסלון הבית, חשוב שמערכות הישיבה יהיו יפות, פרקטיות ונוחות בצורה שווה. המוטיב הכי חשוב בבחירת פתרונות הישיבה הוא ליצור חלל מזמין שאנשים רוצים לשבת בו, וניתן לעשות זאת באמצעות הקפדה על כמה עקרונות בסיסיים. ראשית, ספות הן לא תאומים זהים אבל הן משפחה: לא חייבים שהכול יהיה מאותו סט, אך כמה רהיטים במימדים ובגוונים שונים אך משלימים יגבירו את תחושת החמימות והנוחות. שנית, בעיצוב סלון קטן כדאי לפזר את מוקדי העניין: כמה שולחנות צד קטנים עם מגירות או תיבות המשמשות כשולחן קטן, על פני שולחן קפה אחד ענקי במרכז החדר, יגבירו את תחושת קלילות ונוחות החלל והיושבים בו, וישמשו בנוסף גם בתור פתרונות אחסון יצירתיים.

 

מאחורי כל קונספט עיצובי פשוט, עומדת בדרך כלל המתכננת – מעצבת הפנים. צרו עמי קשר  על איך לתכנן מחדש את הסלון שלכם כך שיתאים לצרכיהם של יושבי הבית.

1 (2)

10