אתגר האחסון

אחרי

1

1

 

בית עם הרבה מקומות אכסון..

זאת הבקשה הראשונה שהתבקשתי למלא כשנפגשתי לראשונה עם לי ואור וזאת גם הסיבה שהחליטו להעזר במעצבת פנים.

"רוצים שיהיה מקום לכל דבר", בעיקר לבלגן שנוצר בכניסה לבית: תיקים, מעילים, נעלים, מפתחות, ניירת, ציורי ילדים….בקשה זו הדהדה בראשי לאורך כל עיצוב הדירה.

דירת קבלן בת 5 חדרים בשרון. נכנסים ישר לתוך החלל הציבורי(סלון מטבח פינת אוכל) אכן אין מקום אפילו לקולב מעילים. הבנתי שזה האתגר העיצובי שעלי לפתור.(תמונה 1)

לאחר מחשבה רבה והתמסרות מוחלטת של הלקוחות לרעיונות שהעלתי, התקבלה תכנית העיצוב הסופית  שפתרה בגדול את האתגר.

בחרתי להפוך קיר מרכזי וגדול בפינת האוכל ליחידת אכסון מרכזית.  חלל גדול המכיל הרבה מאוד פרטים. בשל מקומו המרכזי של הארון חשוב היה לי שיראה יפה ומיוחד, מסגרת הגבס שבה שקועים גופי תאורה המשמשים כתאורת לילה, ומשחק של ידיות אינטגרליות בגדלים וכיוונים שונים יצרו קיר שנראה כיצירת אומנות ולא כארון.(תמונות 2-6)

תכנית המטבח המקורית של הקבלן השתנתה למטבח בצורת ח עם קיר של ארונות גבוהים ואי ישיבה . השינוי היה משמעותי ביותר ונתן מקומות אכסון רבים ושטח עבודה גדול  ונוח שנחוץ מאוד במטבח.(תמונות7-10)

גרניט פורצלן דמוי פרקט הוא החיפוי קיר שנבחר מאחורי הכיור במטבח, בשל היותו פרקטי לניקוי ולדעתי גם מוסיף צבע ורקע למטבח הבהיר.(תמונה 8)

את המסדרון בין החדרים הפכתי לפינת משחקים וטלוויזיה לילדות, ספסל עם מגירות עמוקות  שמכיל משחקים רבים וארון שרות למגבות ומצעים, נתנו פתרון נוסף לאתגר האכסון.(תמונות 14-18)

ההפרדה  בין הסלון למסדרון שהפך לפינת משחקים נעשתה בעזרת קיר גבס מעוצב עם מדפים דו כיווניים המשמשים ליופי לאור וגם קשר עין.(תמונות 14-15)

אפילו מרפסת השרות זכתה בארונות אכסון  לכל חומרי הניקוי, אם סדר אז עד הסוף ובכל פינה.(תמונה 22)

מניפת הצבעים של הבית נבחרה כבר בתחילת המפגשים: גוונים טיבעיים, שקטים, מעושנים, עם נגיעות של צהוב רענן.

מניפת הצבעים עזרה לנו להתמקד בבחירת המוצרים שנתן הקבלן ובהלבשת הבית בהמשך .

זמנים ועובדות:

עבודת העיצוב ערכה כשנה וחצי, ובמהלכה נוספה בת למשפחה.

את תכנית העיצוב הסופית השלמנו  בעזרת קבלן ונגר מוכשר אחרי קבלת המפתח, השיפוץ ארך כחודש.(תמונות 24-29)

תמיד שאני מגיעה לבקר את המשפחה הצעירה, הבית מסודר ומאורגן למופת, עובדה שמוכיחה לי שהצלחתי בעבודתי.

את התמונה היפה בסלון ציירנו כולנו באחד מימי החופש הגדול, כשלא מצאנו תמונה בחנויות וגם התקציב נגמר,  נעזרנו כמובן במניפת הצבעים של הבית J